Петя Димитрова: От нас зависи бизнес и неправителствени организации да бъдем обединени, за да бъдем чути

FacebookTwitterLinkedInEmail

 
“На този форум и на следващи подобни ние трябва да направим така, че да бъдем чути. Да бъдем обединени – бизнес и неправителствени организации, така че никога в нашата страна подобни варианти на закони като този за регистрация на чуждестранните агенти, да не съществуват. Като държава сме извървели твърде дълъг път, за да бъдем обречени сега“. Това заяви в слово Петя Димитрова, главен изпълнителен директор и председател на УС на Пощенска банка и председател на УС на АББ по време на форум “Бизнес и гражданско общество: Партньори за по-добра среда“. Международното събитие е съорганизирано от български и международни работодателски и бизнес асоциации и неправителствени организации.
 
Сред най-дискутираните теми на форума бяха как съвместните усилия на бизнеса и гражданското общество в България могат да допринесат за създаването на по-добра и устойчива обществено-икономическа среда.
 
В речта си Петя Димитрова сподели реални примери от дейността на Пощенска банка, като една от финансовите институции, участващи много активно в социалния живот на държавата посредством различни ESG и различни инициативи за корпоративно-социална отговорност. “В Пощенска банка през годините сме имали партньорства с Мастъркард и Виза в полза на инициативи за УНИЦЕФ и SOS Детски селища България, за широка мрежа от детски центрове. Тогава ние събрахме голяма сума пари и ако се замислите, дами и господа, при наличието на подобен закон за чуждестранните агенти, тази инициатива сега би попаднала под ударите му и никога не би могла да се случи“, обърна се тя към гостите на семинара.
 
Петя Димитрова завърши обръщението си като изрази увереност, че независимо от видяното в последните месеци, България ще остане на пътя на прогреса и че всички ще бъдем обединени и успяващи като общество.
 
Във форума участваха десетки гост-експерти и ръководители на организации от гражданския и бизнес сектор на Грузия, Полша, Русия и Унгария. Те споделиха опита на техните държави във връзка с подобен тип законодателни инициативи.